LINK ZA Crkveni Pravoslavni Kalendar 2018

Katolički Kalendar 2018

Siječanj / Januar
PON 1 NOVA GOD.; MARIJA BOGORODICA
UTO 2 Bazilije Veliki; Grgur Nazijanski
SRI 3 Ime Isusova, Mladenka
ČET 4 Anđela; Borislav; Emanuel
PET 5 Miljenko; Emilijana; Radoslav
SUB 6 BOGOJAV. TRI KRALJA
NED 7 Krštenje Isusovo.Rajmund; Rajko; Lucijan
PON 8 Gospa od brze pomoći; Severin; Teofil
UTO 9 Julijan; Miodrag; Julijana
SRI 10 Agaton; Dobroslav; Grgur X.
ČET 11 Honorat; Higin; Neven
PET 12 Ernest; Tatiana
SUB 13 Hilarije; Veronika
NED 14 2 KROZ GOD.Feliks; Srećko; Rajko
PON 15 Pavao pustinjak; Mavro
UTO 16 Marcel; Oton; Mislav
SRI 17 Antun Opat; Vojmil; Lavoslav
ČET 18 Margareta; Izabela; Priska
PET 19 Mario; Kanut; Ljiljana
SUB 20 Fabijan i Sebastijan
NED 21 3 KROZ GOD.Agneza; Janja; Neža
PON 22 Vinko đakon i muč.; Vinka
UTO 23 Emerencijana, Milka; Vjera
SRI 24 Franjo Saleškj; Bogoslav
ČET 25 Obraćenje Sv. Pavla; Ananija; Henrik
PET 26 Timotej i Tit; Bogoljub; Tješimir
SUB 27 Angela Merici; Pribislav
NED 28 4 KROZ GOD.Toma Akvinski; Tomislav
PON 29 Valerije; Konstancije; Zdeslav
UTO 30 Hijacinte; Martina; Gordana
SRI 31 Ivan Bosco; Marcela; Vanja

Veljača / Februar
ČET 1 Briglta; Miroslav; Sever
PET 2 PRIKAZ. GOSP. SVIJEČNICA; Marijan
SUB 3 Sv. Slaž; Sv. Vlaho; Tripun
NED 4 5. KROZ GOD.Andrija Corsini; Veronika Jeruz.
PON 5 Agata; Dobrila; Modest
UTO 6 Pavao Miki I dr.; Doroteja; Dora
SRI 7 BI. Pio IX. papa; Rikard; Držislav
ČET 8 Jeronim Emil.; Jozefina Bak.
PET 9 Skolastika; Apotonija. Sunčana
SUB 10 STEPINĆEVO
NED 11 6. KROZ GOD.GOSPA LURDSKA; Dan bolesnih
PON 12 Eulalija; Melecije, Zvonimir
UTO 13 Katarina Ricci, Božidara
SRI 14 Valentinovo; Valentin; Zdravko
ČET 15 Klaudije K; Vltomlr; Onezim
PET 16 Julijana; Onezim; Miljenko
SUB 17 7 utemeljitelja Reda Slugu BDM; Darko
NED 18 1. Korizmena Čista.Šimun; Gizela; Bernardica
PON 19 Konrad; Rajko; Ratko; Blago
UTO 20 Leon Čudotvor.; Eluterije; kv.
SRI 21 Petar Damjanskl; Damir
ČET 22 Katedra sv. Petra; kv.
PET 23 Polikarp; Grozdan; kv.
SUB 24 Montan; Goran; Modest
NED 25  2. Korizmena Pačista.Viktorin; Hrvoje; Berislav
PON 26 Aleksandar; Sandra; Alka
UTO 27 Donat Zadarski; Gabrijel
SRI 28 Roman; Teofil; Bogoljub; Vikica

Ožujak / Mart
ČET 1 Albin; David; Jadranko; Zoran
PET 2 Lucije; čedomil; Iskra; ines
SUB 3 Kunigunda; Marin; Kamilo; Anzelmo
NED 4 3. Korizmena Bezimena.Kazimir; Eugen; Natko
PON 5 Euzebije,Vedran; Lucijel. papa
UTO 6 Marcijan; Agneta; Zvjezdana
SRI 7 Perpetua i Felicita; Eugen
ČET 8 Ivan od Boga; Ivša; Boško
PET 9 Franciska Rimska; Franjka
SUB 10 Emil, Makarije; Kajo, Simplicije
NED 11 4. Korizmena Sredoposna.Firmin; Tvrtko; Kandid
PON 12 Teofan; Bernard; Maksimilijan
UTO 13 Patricija; Sabina; Ratka
SRI 14 Matilda; Milijana; Borka
ČET 15 Longin; Veljko; Vjekoslava
PET 16 Hilarije i Ticijan; Smiljan
SUB 17 Sv. Patrik; Domagoj; Hrvatin
NED 18 5. Korizmena Gluha.Ćiril Jeruzalemski; Salvator
PON 19 JOSIP, zaručnik BDM
UTO 20 Nicet; Klaudija; Vladislav
SRI 21 Serapion; Vesna; Vlasta
ČET 22 Lea Rimska; Oktavljan
PET 23 Turibije; Oton; Rebeka
SUB 24 Latin; Javorka; Katarina Švedska
NED 25 Cvjetnica.Marijana, Marijan, Maja
PON 26 Montan i Maksima; Emanuel
UTO 27 Rupert; Lada; Peregrin
SRI 28 Priska; Sonja; Polion
ČET 29 Jona; Bertold; Eustazije
PET 30 Kvirin Bogoljub, Leonard
SUB 31 Benjamin; Amos; Ljubomir; Natalija

Travanj / April 
NED 1 Uskrs.Hugo; Teodora; Anastazije
PON 2 Uskrsni ponedjeljak;Franjo Paolskl; Dragoljub;
UTO 3 Siksto; Krest; Svevlad
SRI 4 Izidor Seviljski; Žiga; Strahimir
ČET 5 Vinko Ferrerskl; Berislav
PET 6 Vilim; Celzo; Rajko
SUB 7 Ivan de la Salle, Herman
NED 8 2. Uskrsna.Dionlzije; Diogen; Klement
PON 9 Marija Kleofina; Demetrije
UTO 10 Ezekijel; Apolonije; Sunčica
SRI 11 Stanislav; Stana; Radmila
ČET 12 Julije; Viktor; Saba; Davorka; Bazilije
PET 13 Martin I. papa; Ida; Justin
SUB 14 Valerijan; liburcije; Maksim, Zdravko
NED 15 3. Uskrsna.Krescencije; Bosiljka; Rastislav
PON 16 Josip Benedikf L; Bemardica
UTO 17 Rudolf, Robert; šimun; Anicet
SRI 18 Euzebije; Anastazije
ČET 19 Konrad; Ema; Rastislav; Marta
PET 20 Marcijan, Teotim, Vilim
SUB 21 Anzelmo; Goran
NED 22 4. Uskrsna.Soter i Kajo; Teodor
PON 23 Juraj; Đuro; Đurđica; Adalbert
UTO 24 Fidel Sigmaringen; Vjera
SRI 25 Marko ev.; Maroje; Markica
ČET 26 Kleto i Marcelin; Višnja
PET 27 Ozana K., Euzebije
SUB 28 Petar Chanel; Euzebije
NED 29 5. Uskrsna.Katarina Sienska; Katica
PON 30 Pio V. papa; Josip Cottolengo

Svibanj / Maj
UTO 1 Josip radnik; Jeremija
SRI 2 Atanazije; Antonin; Boleslav
ČET 3 Filip i Jakov ap.; Mladen
PET 4 Florijan;Cvjetko;Cvijeta
SUB 5 Peregrin, Makstm; Andelko
NED 6 6. Uskrsna.Irenej Srijemski; Dominik S
PON 7 Dujam, Duje; Flavije; Gizela
UTO 8 Marija Posrednica; Bratoljub
SRI 9 Pahomije; Mirna
ČET 10 Ivan Merz; Gospa Trsatska
PET 11 DOBRI PASTIR; Mamerto
SUB 12 SV. LEOPOLD MANDIĆ; Pankracile; Svevlad
NED 13 7. Uskrsna.GOSPA FATIM.; Servancije
PON 14 Matija ap.; Matko, Mate
UTO 15 Izidor; Sofija; Sonja
SRI 16 Ivan Nepomuk; Andrija B.
ČET 17 Paškal; Paško; Gizela
PET 18 Ivan I. papa; Venancije
SUB 19 Celestin; Rajko, Ivan, Teofil
NED 20 Duhovi.Bernardin Sijenski
PON 21 Kristofor Magallanes i dr.
UTO 22 Rita; Jagoda; Renata; kv.
SRI 23 Deziderije; Željko; Željana
ČET 24 Marija Pomoćnica; Vinko; kv.
PET 25 Marija Majka Crkve; Beda časni; Grgur VIL
SUB 26 Filip Nen; Zdenko
NED 27 Presveto trojstvo.Augustin Kenterberijski
PON 28 German; Villm; Velimir
UTO 29 UZAŠAŠtE GOSP.-SPASOVO; Maksim; Ervin
SRI 30 Ivana Arška; Ferdinand; Srečko
ČET 31 Tjelovo;Pohod BDM; M.B. Kam. Vrata; Krunoslava; Vladimir

Lipanj / Juni
PET 1 Justin; Mladen; Teofil; Slobodan
SUB 2 Marcelin i Petar; Eugen
NED 3 9. KROZ GOD.Karto Lwanga i drugovi; Olivija
PON 4 Kvirln Sisački; Predrag
UTO 5 Bonifaclje; Dorotej; Valerija
SRI 6 Norbert; Artemiie; Berto; Paulina
ČET 7 Koloman, Robert, Radoslav
PET 8 Medardo, žarko; Vilim
SUB 9 Efrem; Ranko
NED 10 10. KROZ GOD.Bogumil; Dijana; Greta
PON 11 Barnaba, ap.; Borna
UTO 12 Ivan Fakundo; Bosiljko
SRI 13 Antun Padovanski, Ante, Antonija
ČET 14 Rufin; Elizej; Dinga
PET 15 Sv. Vid; Modest
SUB 16 Franjo Regis, Gvido
NED 17 11. KROZ GOD.Diogen; Inocent; Adolf
PON 18 Marcelijan; Ozana; Ljubomir
UTO 19 Romuald; Rajka; Bogdan
SRI 20 Naum Ohridski; Silverije
ČET 21 Alojzije Gonzaga; Vjekoslav
PET 22 Ivan Fisher; Toma M.
SUB 23 Josip Caf.; Sidonija; Zdenka
NED 24 12. KROZ GOD.ROĐ. IVANA KRSTITELJA
PON 25 Adalbert; Vilim; Doroteja
UTO 26 Ivan i Pavao; Vigilije; Zoran
SRI 27 Ćirii Aleksa
ČET 28 Irenej, Mirko
PET 29 SV PETAR i PAVAO; Krešo
SUB 30 Rimski prvomučenici; Kajo; Emilijana

Srpanj / Juli
NED 1 13. KROZ GOD.Aron; Šimun; Zvjezdana
PON 2 Oton; Martinijan; Višnja
UTO 3 Toma, apostol; Tomislav
SRI 4 Elizabeta Portugalska; Elza
ČET 5 ĆIRIL I METOD; Antun M. Z.
PET 6 Marija Goretti;Bogomila
SUB 7 Klaudije; Vilibald, Vilko
NED 8 14. KROZ GOD.Akviia i Priscila: Hadrijan
PON 9 Bl. Marija Petković; Leticija; Nikola Pik, i dr.
UTO 10 Amalija; Ljubica; Rufina
SRI 11 Benedikt op.; Benko; Olga
ČET 12 Mohor, Ivan Gualberti; Mislav
PET 13 MAJKA BOŽJA BISTRIČKA
SUB 14 Kamilo de Lellis, Angelina, Gašpar
NED 15 15. KROZ GOD.Presveti Otkupitelj; Dobriša
PON 16 Gospa Karmel.; Karmela
UTO 17 Aleksije; Branko; Marcelina
SRI 18 Friderik; Simforoza; Ljuba
ČET 19 Aurelija;Zora;Zlatka;Makrina
PET 20 Ilija prorok; Margareta; llijana
SUB 21 Lovro Brindiški, Danijel pr., Dane, Danica
NED 22 16. KROZ GOD.Marija Magdalena; Manda
PON 23 Brigita; Apolinar; Valerijan
UTO 24 Kristina; Mirjana; Kunigunda
SRI 25 Jakov, apostol; Kristofor
ČET 26 Joakm i Ana roditelji BDM
PET 27 Klement Ohridski, Klemo
SUB 28 Prohor, Nikanor, Viktor I., Nazarije
NED 29 17. KROZ GOD.Marta; Flora; Blaženka
PON 30 Petar Krizolog; Rufln; Anđa
UTO 31 Ignacije Lojolski; Vatroslav

Kolovoz / Avgust
SRI 1 Alfons Liguori; Vjera; Nada
ČET 2 Gospa od Anđela; Euzebije V.
PET 3 Bl. Auguslin Kažotić, Lidija
SUB 4 Ivan Marija Vianney, Justin
NED 5 18. KROZ GOD.Gospa Snježna; Nives; Snježana
PON 6 PREOBRAŽENJE GOSP.
UTO 7 Siksto papa; Kajetan; Donat
SRI 8 Dominik; Nedjeljko; Dinko
ČET 9 Sv. Edita Stein; Roman; Firrnin, Tvrk
PET 10 Lovro dakon; Lovorka
SUB 11 Sv. Kara; Jasna; Suzana
NED 12 19. KROZ GOD.Anicet; Hilarija; Veselka
PON 13 Poncijan i Hipolit; Filomena
UTO 14 Maksimilijan Kolbe
SRI 15 VELIKA GOSPA
ČET 16 Stjepan Ugarski; Rok
PET 17 Hijacint; Liberat; Miron
SUB 18 Sv. Jelena Križarica
NED 19 20. KROZ GOD.Ivan Eudes; Ljudevit; Tekla
PON 20 Bernard iz Clarvauxa; Samuel
UTO 21 Pio X. papa; Hermogen
SRI 22 BDM Kraljica; Vladislava
ČET 23 Ruža Limska; Filip Benicije
PET 24 Sv. Bartol apostol; Bariša
SUB 25 Ljudevit kralj; Patricije
NED 26 21. KROZ GOD.Rufin; Zefirin
PON 27 Monika; Honorat; Časlav
UTO 28 Augustin; Tin; Gustav
SRI 29 Glavosijek Ivana Krstitelja
ČET 30 Feliks i Adaukt; Gaudencija
PET 31 Rajmund, Rajko; Optat

Rujan / Septembar
SUB 1 Jošua, Siksto, Terencije, Verena, Viktor
NED 2 22. KROZ GOD.Kalista; Severina; Divna; Veljka
PON 3 Grgur Veliki; Grga; Gordana
UTO 4 Ruža Viterbska; Marcel; Dunja
SRI 5 Majka Terezija; Lovro Jus.
ČET 6 Zakarija; Eleuterij; Boris; Davor
PET 7 Sv. Marko Križevčanin; Regina
SUB 8 RODENJE MARIJINO MALA GOSPA
NED 9 23. KROZ GOD.Petar Klaver; Strahimir
PON 10 Nikola Tolentinski; Pulherija
UTO 11 Proto i Hijacint; Helga
SRI 12 Ime Marijino; Dubravko
ČET 13 Ivan Zlatousti; Zlatko; Ljubo
PET 14 Uzvišenje sv. Križa
SUB 15 BDM žalosna, Dolores
NED 16 24. KROZ GOD.Kornelije i Ciprijan; Eufemija
PON 17 Rane sv. Franje; Robert B.
UTO 18 Josip Kupertinski; Sonja; kv.
SRI 19 Januarije;Teodor; Željko
ČET 20 Andrija Kim; Svjetlana; kv.
PET 21 Sv. Matej ap, i ev.; Matko
SUB 22 Toma Vilan.; Bl. Ivan Mendez
NED 23 25. KROZ GOD.Otac Pio; Lino; Tekla; Sofija
PON 24 Gospa od Otkup.; Rupert
UTO 25 Aurelija; Zlata; Rikarda
SRI 26 Sv. Kuzma i Damjan; Damir
ČET 27 Vinko Paulski; Vicencija
PET 28 Vienceslav; Veteslav
SUB 29 Sv. Mdmel, Gabriel i Rafael arkandeli
NED 30 26. KROZ GOD.Sv. Jeronim; Honorij; Jerko

Listopad / Oktobar
PON 1 Terezija od Djeteta Isusa; Remigije
UTO 2 Anđeli čuvari; Anđelko
SRI 3 Kandid; Gerhard; Svjetlana
ČET 4 Franjo Asiški; Franka; Kajo
PET 5 Sv. Faustina K.; Flavijan
SUB 6 Bruno; Fides; Verica
NED 7 27. KROZ GOD.BDM od Krunice (Ružarija)
PON 8 Demetrije i dr.; Hugo; Šimun
UTO 9 Dionizije Aerop.;lvan Leonard
SRI 10 Franjo Borgia; Daniel i dr.
ČET 11 Ivan XXIII. papa; Prob
PET 12 Serafin, Maksimilijan
SUB 13 Eduard, Edo; Hugolin
NED 14 28. KROZ GOD.Kalist papa; Ljeposlav; Divna
PON 15 Terezija Avilska; Rezika; Valter
UTO 16 Hedviga; Marija Margareta A.
SRI 17 Ignacije Antiohijski; Vatroslav
ČET 18 Sv. Luka, evanđelist; Lukša
PET 19 Pavao od Križa; lvan Breb
SUB 20 Vendelin; Irena; Miroslava
NED 21 29. KROZ GOD.Uršula; Zvjezdan; Hilarija
PON 22 BI. Ivan Pavao II. papa
UTO 23 Ivan Kapistran; Ivanko
SRI 24 Antun M. Claret; Jaroslav
ČET 25 Krizant i Darija; Katarina K.
PET 26 Demetrije; Dmitar; Zvanimir
SUB 27 Sabina, Kontardo; Gordana
NED 28 30. KROZ GOD.Šimun i Juda Tadej, apostoli
PON 29 Mihovil Rua; Narcis; Darko
UTO 30 Marcijan; Marsela; German
SRI 31 Alfons Rodriguez; Volfgang

Studeni / Novembar
ČET 1 SVI SVETI; Svetislav, Sveto
PET 2 Dušni dan; Duško; Duška
SUB 3 Martin Porres; Hubert
NED 4 31. KROZ GOD.Sv. Karlo Boromejski; Dragutin
PON 5 Srijemski mučenici; Mirko
UTO 6 Leonard; Vedran; Sever
SRI 7 Engelbert; Anđelko
ČET 8 Gracija Kotorski; Milostislav
PET 9 Posveta lat. bazilike; Ivan L.
SUB 10 Leon Veliki, Lavoslav, Lav
NED 11 32. KROZ GOD.Martin Tourski; Davorin
PON 12 Jozafat; Milenko
UTO 13 Stanislav Kostka; Stanko
SRI 14 Nikola Tavelić; Ivan Trogirski
ČET 15 Albert Veliki: Berto; Leopold
PET 16 Margareta; Gertruda
SUB 17 Elizabeta Ugarska; lgor
NED 18 33. KROZ GOD.Posv. bazilika sv. Petra i Pavla
PON 19 Krispin; Elizabeta; Salomeja
UTO 20 Feliks Valois; Srećko; Edmund
SRI 21 Prikaz. BDM; Gospa od Zdrav.
ČET 22 Cecilija; Dobrila; Slavujka
PET 23 KRIST KRALJ; Klement; Milivaj, Blagoje
SUB 24 Krizogon; Krševan
NED 25 Krist Kralj.Katarina Aleksandrijska
PON 26 Konrad; Leonard; Dubravko
UTO 27 Virgilije; Oda; Gustav
SRI 28 Jakov Markijski; Držislav
ČET 29 Satumin; Iluminata, Viasta; Svjetlana
PET 30 Sv. Andrija apostol

Prosinac / Decembar
SUB 1 Eligije; Natalija; Božena
NED 2 1.ned. Došašća.Bibijana; Živka; Blanka
PON 3 Franjo Ksaverski; Klaudije
UTO 4 Ivan Damaščanski; Barbara
SRI 5 Saba; Krispina; Dalmatin
ČET 6 Nikola biskup; Nikša
PET 7 Ambrozile; Agaton
SUB 8 BEZGREŠNO ZAČEĆE BDM; Marija
NED 9 2. ned. Došašća.Abel; Valerija; Zdravka
PON 10 Gospa Loretska; Julija
UTO 11 Damaz; Damir; Sabin; kv.
SRI 12 Gospa Guadalupska
ČET 13 Sv. Lucija; Jasna; Svjetlana; kv.
PET 14 Ivan od Križa; Špiro
SUB 15 Irenej, Kristina; Darija
NED 16 3. ned. Došašća.Adela; Albina; Zorka
PON 17 Lazar; Izak; Jolanda
UTO 18 Rufo; Gracijan; Bosiljko
SRI 19 Urban; Tea, Vladimir
ČET 20 Amon; Eugen i Makarije
PET 21 Petar Kanizije; Snježana
SUB 22 Honorat; časlav; Zenon
NED 23 4. ned. Došašća.Ivan Kentijski; Viktorija; Vilka
PON 24 Badnjak; Adam i Eva (post)
UTO 25 ROĐENJE GOSP. BOŽIĆ
SRI 26 Stjepan Prvomučenik
ČET 27 Ivan, ap. i evanđ.; Janko
PET 28 Nevina dječica; Mladen
SUB 29 Toma Becket; David; Davor
NED 30 Sveta obitelj.Sabin; Liberije; Trpimir
PON 31 Silvestar papa; Silvije, Zahvala